Simon Márton
Alkotás, problémamegoldás és kreativitás – ezek vezettek el már fiatalkoromban a számítógépek és a technológia világához, amely mára már hivatásommá vált. Jelenleg vezető fejlesztőként dolgozom egy startupnál, ahol az alkalmazás- és eszközfejlesztésért, valamint az áramkör- és 3D tervezésért vagyok felelős. Ez az a szakma, amelyre mindig is vágytam, így folyamatosan képzem magam és minden lehetőséget megragadok a fejlődés érdekében.
Már gyerekként lenyűgöztek az apró áramkörök és informatikai alkatrészek. Amikor tehettem, szétszedtem őket és próbáltam megérteni a működésüket. Bár ez nem mindig járt sikerrel, az érdeklődésem mindig megmaradt. Azt tekintem fordulópontnak, amikor általános iskolásként heti rendszerességgel jártam ifjúsági műhelybe tanulni. Ebben az időszakban kezdtem el autodidakta módon programozni.
Számos kisebb-nagyobb versenyen is eredményesen indultam. A következő nagy változást azonban az Országos Tudományos és Innováció Olimpia jelentette számomra, ahol rengeteg tapasztalatot tudtam szerezni. Két projekttel is eredményesen szerepeltem: egy közvilágításban való energiamegtakarítást célzó fejlesztéssel, valamint a hallássérült sportolók integrálását támogató eszközzel. Ezen felül a Kutató Diákok Mozgalma által szervezett pályázatokon is aktívan részt vettem. A versenyek során olyan, szintén érdeklő diákokkal ismerkedhettem meg, akikkel a mai napig tartjuk a kapcsolatot.
A Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítványhoz 2024-ben csatlakoztam, mivel egy olyan támogató közösséget nyújt, melynek segítségével lehetőség van betekinteni a vállalkozók és startupok világába. A jövőben mélyebben tervezem foglalkozni a mesterséges intelligenciával, valamint a beágyazott IoT rendszerekkel.